Český rozhlas Region


  Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet
  Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.
  Kalendář akcí
leden 2019
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy
  O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400
 Hejtmani krajů po jednání v Jihlavě předloží novému premiérovi 91 priorit

O kraji VysočinaRada Asociace krajů ČR na svém víkendovém jednání v Jihlavě odsouhlasila 91 prioritních bodů, které předloží asociační předsedkyně Jana Vildumetzová novému premiérovi. Hned jak bude zvolen.

 Cílem bude dostat co nejvíce zájmů krajů do budoucího programového prohlášení vlády. „Největší váhu dáváme získání peněz ze SFDI na opravy silnic II. a III. tříd, udržitelnému a důstojnému financování sociálních služeb a zdravotnictví, penězům na školství a posílení role krajů při administraci a čerpání konkrétních evropských dotací. Dlouhodobě trváme na tom, aby všechny peníze šly krajům systémově, proto opět navrhneme, aby se s novou vládou otevřelo jednání o rozpočtovém určení daní,“ komentoval jednání hejtmanů v Kraji Vysočina Jiří Běhounek.
 
 
 

Podle informací předsedkyně AKČR a hejtmanky Karlovarského kraje Jany Vildumetzové je na  opravy silnic II. a III. tříd, které mají kraje ve svém vlastnictví, pro příští rok potřeba státní pomoc ve výši minimálně pěti miliard korun. !Pokud jde o Kraj Vysočina, získali jsme ze Státního fondu dopravní infrastruktury za poslední dva roky 572 miliónů korun a opravili 131 km silnic a 8 mostů. Spoluúčast státu na spolufinancování oprav silnic nižších tříd považuji za klíčovou, a pokud chceme zachovat tempo oprav, musíme se o tyto peníze hlásit a především, dostat je od státu včas – včas znát jejich výši a podmínky jejich získání. Peníze, které nám SFDI přislíbí v půlce roku už stěží za šest měsíců stihneme proinvestovat,“ argumentuje hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Dodává, že v penězi na opravy krajských silnic se zatím v návrhu státního rozpočtu vůbec nepočítá.

 

Další prioritou krajů je spravedlivé financování sociálních služeb. V současném návrhu státního rozpočtu pro příští rok je pro kraje zatím pouze 11,6 mld. korun. Podle aktuálních čísel všech hejtmanství je třeba miliard 19, důvodem je růst platů v tomto rezortu. Jen Kraj Vysočina žádá po státní pokladně pro rok 2018 příspěvek ve výši 798 miliónů korun. Jen tak bude moci být zachována síť sociálních služeb v současném rozsahu.

 

Pokud jde o regionální školství – i zde se zvedly platy pedagogických i nepedagogických pracovníků a na jejich pokrytí v obecních a krajských školách a školských zařízeních v Kraji Vysočina je třeba cca 620 miliónů korun. Školství patří mezi další krajské priority diskutované hejtmany krajů. Mezi prioritami krajů adresovanými budoucímu premiérovi figuruje také problematiky výkupu pozemků pod krajskými komunikacemi, posílení role krajů při přerozdělování evropských dotací především místního a regionálního charakteru nebo posílení elektronické bezpečnosti a rozvoj IT.

  • Jitka Svatošová, oddělení tiskové
  • www.kr-vysocina.cz 
  Související odkazy
· Více o tématu O kraji Vysočina
· Další články od autora xx22


Nejčtenější článek na téma O kraji Vysočina:
Web kamera na D1. u Humpolce

  Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné

  Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek

"Hejtmani krajů po jednání v Jihlavě předloží novému premiérovi 91 priorit" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.
Web pohání Copyright © Redakční systém UNITED-NUKE. Všechna práva vyhrazena.
Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.12 sekund


Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum