Založit účet
 
Menu
· Domů
· Ankety
· Archív článků
· Časté otázky
· Doporučte nás
· Galerie Sukna
· Hledat
· Humpolec Info
· Humpolec na UTube
· Kalendář
· Mapa Humpolce
· Odkazy
· Osobní zprávy
· Seznam členů
· Soubory
· Soutěže!!!
· Témata
· Top 10
· Váš účet

Přihlášení
Přezdívka

Heslo

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Budete moct upravit vzhled tohoto webu, nastavit zobrazení komentářů, posílat komentáře, posílat zprávy ostatním uživatelům a řadu dalších.

Kalendář akcí
říjen 2018
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31  

Divadlo
Kino
Koncerty
Městský úřad
Ostatní
Přednášky
Setkání
Slavnosti
Sport
Výstavy

O redakci
Server Humpolák je vydáván občanským sdružením Humpolák.

Kontaktovat redakci můžete přes e-mail na adrese redakce@humpolak.cz.

Adresa redakce:
sdružení Humpolák
Lnářská 113
396 01 Humpolec

Bankovní spojení:
eBanka
č.ú.: 1393129001/2400


Navrátilec na tatami Tomáš Hrala si vybojoval účast na Dutch Openu 
TAEKWONDO LACEKNa první letošní zahraniční turnaj v taekwondu WTF se mladí Panteři vydali pod taktovkou Jiřího Fučíka do německého Reutlingenu. Turnaj byl jako obdobná klání v Německu rozdělen do dvou dnů.

K sobotním zápasům nastupovali závodníci Štěpánka Marková, Petr Augusta a po delší odmlce navrátilec Tomáš Hrala. „Tradičního německého turnaje se účastnil také spřátelený oddíl Taekwondo Özer z Norimberka. Mezi jednou z jeho svěřenkyň byla také naše stará (metaforicky řečeno) známá trenérka Věrka Komrsová, takže na turnaji přítomní Panteři měli o důvod navíc se ukázat v nejlepším světle. Každopádně to jistě bylo milé setkání, jelikož Věrku, která je v Německu delší dobu na sportovně-relaxačně-pracovním pobytu, vídáme málo,“ uvedl Pavel Hrala, předseda klubu.

Stop ve druhém kole

Štěpánka Marková v poměrně slušně obsazené váhové kategorii do 37 kg narazila hned v úvodu na německou závodnici. Hned v úvodu inkasovala dva kopy na hlavu a po prvním kole prohrávala. Urputně se snažila manko stáhnout, což se jí ke konci zápasu podařilo a díky své bojovnosti a nádhernému boji, který předvedla, nakonec vyhrála těsným poměrem 10:9.

Na vedlejším tatami nastupoval ke svému prvnímu zápasu Petr Augusta vedený Jirkou Fučíkem. Petrovi v náročném zápase chyběl důraz. Italský protivník jej z turnaje po prvním zápase vyřadil.

Poté došla řada opět na Štěpánku Markovou. Ta nastupovala proti soupeřce českého týmu TKD Lacek a zdaleka nepodala takový výkon jako v prvním zápase. Odbojovala jakoby odevzdaně a víceméně nechala soupeřku postoupit do dalšího kola.

Největším očekáváním byly souboje Tomáše Hraly v kategorii juniorů do 59 kg. Tradičně nabitá váhovka čítala 15 ostřílených borců. Tomáš se vrátil ve velkém stylu a předvedl pravděpodobně jeden ze svých nejlepších zápasů vůbec, díky němuž si navíc vysloužil nominaci českého národního týmu juniorů na prestižní Dutch Open do Nizozemska.

Tomáš Hrala si během doby, kdy od taekwonda na chvíli odskočil k jinému sportu, aby vzápětí zjistil, že jeho místo je na korejském tatami a mezi Pantery, zvykl na tvrdý styl, který uplatnil právě v prvním boji. Nehleděl na techniku ani taktiku a převálcoval prvního soupeře, který mimochodem vynikal právě technikou a zkušenostmi, tvrdými kopy a postoupil tak do druhého boje.

I ve druhém kole měl k sobě na trenérské lavici Věru Komrsovou, která jej vyzbrojila taktickými radami. Přes snahu obou však nestačil na soupeře z Itálie, který ale nakonec vyhrál celou kategorii. Působení humpoleckého závodníka na turnaji ale lze hodnotit jen pozitivně.

Premiéru na zahraničních turnajích si odbyly Libuše Brambůrková a Kateřina Kotková. První jmenovaná bojovala odhodlaně, nicméně vzhledem k absenci zkušeností z podobných turnajů na soupeřku nestačila a prohrála v poměru 8:23.

Kateřina Kotková si vedla o poznání lépe, k postupu do dalšího klání a premiérové výhře na zahraničním turnaji jí však scházela trocha štěstí. Prohrála 14:17. Obě nadějné sportovkyně si tak na první výhru za hranicemi budou muset ještě chvíli počkat.

Na tatami byla k vidění i Věra Komrsová, která bojovala v prestižní kategorii zkušených závodnic. „Vedle poděkování za pomoc s našimi svěřenci chceme vyzdvihnout perfektní výkon, který měli Panteři tu čest sledovat. Ačkoliv v boji prohrála, bylo její vystoupení pro řadu z nás zážitkem a výbornou reklamou humpoleckého taekwonda,“ uvedl předseda Panterů Pavel Hrala.

Ilustrační foto
Ilustrační foto
Autor: DENÍK
Publikováno: Pondělí, 07.02. 2011 - 22:27:40 Od: axl
 
Související odkazy
· Více o tématu TAEKWONDO LACEK
· Další články od autora axl


Nejčtenější článek na téma TAEKWONDO LACEK:
Nováčci zazářili v Olomouci


Hodnocení článku
Průměrné hodnocení: 0
Účastníků: 0

Zvolte počet hvězdiček:

Výborný
Velmi dobré
Dobré
Povedený
Špatné


Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek


Související témata

Sport

"Navrátilec na tatami Tomáš Hrala si vybojoval účast na Dutch Openu" | Přihlásit/Registrovat | 0 komentářů
Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz
Všechny obchodní známky, názvy a články patří jejich právoplatným vlastníkům, komentáře patří jejich odesílatelům. Komentáře jsou moderovány, pravidla jsou uvedena v záhlaví formuláře pro odeslání. Upozornění na závadný obsah zasílejte na adresu redakce@humpolak.cz.

(c) 1999 - 2008 Občanské sdružení Humpolák


Powered by Copyright © UNITED-NUKE - upravil a implementoval AXL Systems
Všechna práva vyhrazena.

Čas potřebný ke zpracování stránky: 0.119 sekund

Tvoje Účetní     Petra Plast     Knihkupectví Jana Zábrany      Maryška Elektrocentrum